Poročilo z odprtega Državnega prvenstva invalidov Slovenije v plavanju

28.4.2012, se je v Mariboru odvijalo odprto Državno prvenstvo slepih in slabovidnih invalidov v plavanju, kjer je vnovič zablestel naš plavalec Ivan Hrovat. Tako je v konkurenci slpih plavalcev, na 100 m prstno , kakor tudi na 100 m prosto, osvojil zlato medaljo. Ob velikem uspehu, mu iskreno čestitamo in mu v poletnih mesecih, še naprej želimo mirno morje in pravšnjo mero poguma.

Poročilo z Državnega prvenstva slepih in slabovidnih Slovenije v šahu

V dneh od 26.4. do 2.5.2012, smo v sodelovanju z Zvezo za šport invalidov Slovenije – para olimpijskega komiteja, na Okroglem organizirali Državno prvenstvo slepih in slabovidnih v šahu. Prvenstvo je potekalo brezhibno, za nameček, pa so se dobro odrezali tudi naši trije predstavniki. In sicer je 5. mesto osvojil Joško Delost, 6. Aleksander Novak in 7. Dragi Popovič. Zmagal je Celjan Matej Žnuderl, 2. mesto je osvojil Emil Muri iz Kranja, 3. mesto pa je pripadlo Mariborčanu Antonu Janžekoviču. Naši šahisti upajo, da bodo prihodnjič naredili še kakšno napako manj, da bi kateremu izmed njih, uspelo okusili tudi slast zmagovalnega odra